Ponúkame: Tanečno-pohybová príprava pre deti 5-7 rokov, Tanečný šport /spoločenské tance/ pre deti a mládež od 6 rokov, Hip-Hop pre deti a mládež od 7 rokov, Kurzy spoločenského tanca pre základné školy aj stredné školy, Kurzy spoločenského tanca pre dospelých, Individuálne tanečné lekcie.Informácie na tel.č.0901 703 949 alebo na fb stránka kts tyrnavia.Zápis nových členov do krúžkov a kurzov v utorok a štvrtok od 16.00 do 18.00hod.
Street dance vznikol v 70.rokoch 20.stor. v New Yorku prevažne  černošským obyvateľstvom. Hip-hop je rôznorodý tanečný štýl, ktorý  využíva mnohé prvky z iných tancov. Je veľmi dynamický, moderný a plný  štýlových moderných krokov. Má mnoho podôb a mnoho tvárí. Rozdeľuje sa  na niekoľlko štýlov:

- Hip-hop(New style)-súčasný moderný štýl hip hopu, tanečník si vytvára  svoj vlastný štýl, ktorým sa prezentuje, možme ho vidieť v hudobných  klipoch, atď. rnb- Hype(New Jack swing)-oldschoolový štýl, ktorý  sa tancoval najmä v 80-tych a 90-tych rokoch, avšak dodnes je populárny.  McHammer- Lockin-funkový veselý oldschoolový štýl tancovaný na  funky hudbu vznikol v 70-tych rokoch. Vyznačuje sa často komickými  pohybmi, ktoré sú však veľmi technicky náročné. Locker-i sa obyčajne  obliekajú do výrazných šiat s pruhmi, old school-oví tanečníci nosia  často traky a veľké čiapky. James Brown, Michael Jackson-  Poppin(electric boogie)- Poppin je názov špecifického štýlu pouličného  tanca a je štýlom sám o sebe, pretože je jedinečný. Názov vytvoril  Boogaloo Sam, zakladateľ priekopníckej popping-ovej skupiny: The  Electric Boogaloos (Fresno, California). Sam vyslovoval slovo “pop”  vždy, keď sa pri tanci pohol, podobne ako stroje keď sú v pohybe –  vznikol názov poppin’ (1970). Tanečníci majú pripomínať robotov a pri  tanci využívajú sekané a trhavé pohyby.- Break dance(b-boying)-je  štýl, v ktorom je využívaných veľa akrobatických pohobov. Breakdance  obsahuje veľké množstvo rôznych prvkov :”Uprocking” – fiktívne  bojovanie proti súperovi, provokačná gestikulácia, napodobňovanie bitky”Toprock” – tancovanie v stoji”Footwork” – tancovanie na zemi”Powermoves” sú akrobatické elementy, medzi najdôležitejšie patria  „windmill“, „Backspin“ (točenie sa na chrbte), „headspin“ (točenie sa na  hlave), „tracks“, „swipes“ a ďalšie”Freez” označuje pózu pri  skončení nejakej sady krokov alebo pohybov.

Zdroj: referaty.sk